Kontakt

Adress

Visualiseringscenter C
Kungsgatan 54
602 33 Norrköping

Information / Bokning / Biljetter

Reception / Biljettbokning
011-15 63 00
info@visualiseringscenter.se

Grupp- och konferensbokning
011-15 63 30
(Mån 8.30-11.30 / Tis-fre 8.30-15.00 / Lunchstängt 11.30-12.30)
bokning@visualiseringscenter.se

Restaurang & Café C
011-15 63 05
restaurang@visualiseringscenter.se

C i sociala medier

Science Center

Sofia Seifarth

VD, Fil.dr

sofia.seifarth@visualiseringscenter.se

011-15 63 10

Pernilla Bäckstedt

Administratör

pernilla.backstedt@visualiseringscenter.se

011-15 63 02

Anna Borgvardt

Chef Publika avdelningen

anna.borgvardt@visualiseringscenter.se

011-15 63 15

Anna Öst

Chef Produktionsavdelningen

anna.ost@visualiseringscenter.se

011-15 63 06

Isabelle Gustafsson

Restaurangansvarig

isabelle.gustafsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 11

Sofia Backman

Marknad & kommunikation

sofia.backman@visualiseringscenter.se

011-15 63 04

Andreas Anglesjö

Projektledare | Tekniker

andreas.anglesjo@visualiseringscenter.se

011-15 63 03

Mariadele Arcuri Rossoni

Projektledare

mariadele.arcurirossoni@visualiseringscenter.se

011-15 63 16

Andreas Larsson

Pedagog

andreas.larsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 25

Matilda Stafstedt

Värd

matilda.stafstedt@visualiseringscenter.se

011-15 63 14

Frida Smith

Ekonom

frida.smith@visualiseringscenter.se

011-15 63 09

Isabelle Strömstedt

Butik | Reception

isabelle.stromstedt@visualiseringscenter.se

011-15 63 00

Jennie Nordlander

Bokning | Reception

jennie.nordlander@visualiseringscenter.se

011-15 63 17

Katja Kindeberg

Butiksanvarig | Reception

Föräldraledig

Jonathan Klittmark

Marknadsansvarig

Föräldraledig

Visualiseringscenter C - Konsortieledning

Anders Ynnerman

Konsortiedirektör

anders.ynnerman@liu.se

011-36 33 09

Patric Ljung

Forskningskoordinator, C-research (LiU)

patric.ljung@liu.se

011-36 32 52

Sofia Seifarth

VD, Norrköping Visualisering AB

sofia.seifarth@visualiseringscenter.se

011-15 63 10

Jonas Jalvér

VD, Norrköping Science Park

jonas.jalver@nosp.se

011-15 15 65

Arianit Kurti

Studio Director, RISE Interactive C-Studio

arianit.kurti@tii.se

0762-44 35 58

Johan Karlsson

Enhetschef, Cnema

johan.karlsson@cnema.se

011-15 26 50