Kontakt

Adress

Visualiseringscenter C
Kungsgatan 54
602 33 Norrköping

Information / Bokning / Biljetter

Reception / Biljettbokning
011-15 63 00
info@visualiseringscenter.se

Grupp- och konferensbokning
011-15 63 30 (mån-fre 9-12)
bokning@visualiseringscenter.se

Restaurang & Café C
011-15 63 05
restaurang@visualiseringscenter.se

C i sociala medier

Science Center

Andreas Anglesjö

Projektledare | Tekniker

andreas.anglesjo@visualiseringscenter.se

011-15 63 03

Adam Clifford

Butik | Reception

adam.clifford@visualiseringscenter.se

Christian Södergren

Technical Director

christian.sodergren@visualiseringscenter.se

011- 15 63 08

Frida Smith

Ekonom

frida.smith@visualiseringscenter.se

011-15 63 09

Lisa Ringman

Vik. Restaurangansvarig

lisa.ringman@visualiseringscenter.se

011-15 63 11

Jennie Jordenlöv

Grupp- & konferensbokning

jennie.jordenlov@visualiseringscenter.se

011-15 63 17

Jonathan Klittmark

Marknadsansvarig

jonathan.klittmark@visualiseringscenter.se

011-15 63 04

Katja Kindeberg

Butiksanvarig | Reception

katja.kindeberg@visualiseringscenter.se

011-15 63 00

Lisa Johansson

Pedagog

lisa.johansson@visualiseringscenter.se

011-15 63 14

Mariadele Arcuri Rossoni

Projektledare

mariadele.arcurirossoni@visualiseringscenter.se

011-15 63 16

Måns Larsson

3D-artist

mans.larsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 07

Sofia Seifarth

VD, Fil.dr

sofia.seifarth@visualiseringscenter.se

011-15 63 10

Thomas Clifford

Projektledare

thomas.clifford@visualiseringscenter.se

011-15 63 01

Yvonne Olofsson

Pedagog

yvonne.olofsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 25

Isabelle Gustafsson

Restaurangansvarig

Föräldraledig

Matilda Stafstedt

Pedagog

Föräldraledig

Visualiseringscenter C - Konsortieledning

Anders Ynnerman

Konsortiedirektör

anders.ynnerman@liu.se

011-36 33 09

Arianit Kurti

Studio Director, RISE Interactive C-Studio

arianit.kurti@ri.se

0762-44 35 58

ERIK SUNDÉN

Teknisk Chef, C-tech (LiU)

erik.sunden@liu.se

011-36 36 26

Heléne Njord-Westerling

Vice VD/Verksamhetschef, Norrköping Science Park

helene.njord@nosp.se

0709-22 85 09

Johan Karlsson

Enhetschef, Cnema

johan.karlsson@cnema.se

011-15 26 50

Patric Ljung

Forskningskoordinator, C-research (LiU)

patric.ljung@liu.se

011-36 32 52

Sofia Seifarth

VD, Norrköping Visualisering AB

sofia.seifarth@visualiseringscenter.se

011-15 63 10