Kontakta oss

Adress

Visualiseringscenter C
Kungsgatan 54
602 33 Norrköping

Information / Bokning / Biljetter

Reception / Biljettbokning
011- 15 63 00 (Mån-Sön 10-16)
reception@visualiseringscenter.se

Grupp- och konferensbokning
011-15 63 30 (Mån-Fre 9-12)
bokning@visualiseringscenter.se

Restaurang 
011- 15 63 00 (Mån-Sön 10-16)
restaurang@visualiseringscenter.se

Skolbokning
pedagog@visualiseringscenter.se

 

C i sociala medier

Visualiseringscenter C - Konsortieledning

Amanda Sundberg

Biträdande enhetschef, RISE C-Studio

amanda.sundberg@ri.se

0702-20 97 23

Anders Ynnerman

Konsortiedirektör

anders.ynnerman@liu.se

011-36 33 09

ERIK SUNDÉN

Föreståndare & CTO, C-research (LiU)

erik.sunden@liu.se

011-36 36 26

Johan Karlsson

Enhetschef, Cnema

johan.karlsson@cnema.se

011-15 26 50

Jonas Nilson

VD, Norrköping Science Park

jonas.nilson@nosp.se

Kim Brax

Verksamhetsledare, Norrköping Visualisering AB

kim.brax@visualiseringscenter.se

011-15 63 13

Lisa Lindgren

VD, Norrköping Visualisering AB

lisa.lindgren@visualiseringscenter.se

011-15 63 10

Science Center

Anna Öst

Producent

anna.ost@visualiseringscenter.se

Andreas Anglesjö

Projektledare | Tekniker

andreas.anglesjo@visualiseringscenter.se

011-15 63 03

Anton Lilja

Pedagog

anton.lilja@visualiseringscenter.se

011- 15 63 25

Christian Södergren

Technical Director

christian.sodergren@visualiseringscenter.se

011- 15 63 08

Christoffer Kamronn

Projektledare

christoffer.kamronn@visualiseringscenter.se

011- 15 63 16

Hedvig Ernrup-Sundquist

Administratör

hedvig.ernrup-sundquist@visualiseringscenter.se

011-15 63 02

Isabelle Gustafsson

Restaurangansvarig

isabelle.gustafsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 05

Jonathan Klittmark

Marknadsansvarig

jonathan.klittmark@visualiseringscenter.se

011-15 63 04

Kim Brax

Verksamhetsledare

kim.brax@visualiseringscenter.se

011-15 63 13

Lisa Johansson

Pedagog

lisa.johansson@visualiseringscenter.se

011-15 63 12

Lisa Lindgren

VD

lisa.lindgren@visualiseringscenter.se

011-15 63 10

Michaela Tammaru

Bokningsansvarig | Receptions- och butiksansvarig

michaela.tammaru@visualiseringscenter.se

011-15 63 06

Matilda Stafstedt

Produktionspedagog

Föräldraledig

Måns Larsson

Senior 3D-artist

mans.larsson@visualiseringscenter.se

011-15 63 07

Urban Wennerberg

Ekonom

urban.wennerberg@visualiseringscenter.se

011- 15 63 09

Yvonne Olofsson

Pedagog

Föräldraledig